Dopravní hřiště je otevřené i o prázdninách

, autor: archiv MP

09.07.2012 - Dětské dopravní hřiště (DDH) v ulici V Podskalí v Jablonci nad Nisou je pro děti, rodiče a prarodiče otevřeno i o prázdninách.

Již tradičně zajišťuje Městská policie Jablonec nad Nisou prázdninový provoz na dětském dopravním hřišti. Zde si mohou děti vyzkoušet jízdu na jízdním kole a zdokonalit své dovednosti a znalosti dopravních předpisů, aniž by se vystavovaly rizikům běžného provozu.

V letošním roce byl prázdninový provoz zahájen v pondělí 2. července. Už první den prázdnin přivítalo jablonecké dopravní hřiště 21 dětí a 6 dospělých návštěvníků. „Vzhledem k začátku letní sezóny to považujeme za velmi dobrý výsledek a doufáme, že návštěvnost ještě poroste,“ říká ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Luboš Raisner. „Pokud se chystáte smysluplně strávit volný čas a přesvědčit se o tom, jak vaši potomci zvládají různé dopravní situace, navštivte dětské dopravní hřiště. Rádi Vás zde uvidíme,“ zve ředitel Jablonečany k návštěvě dětského dopravního hřiště.

„Děti si mohou půjčit odrážedla, kola i koloběžky a k dispozici máme také dvě tříkolky pro seniory, kteří už se na kolo úplně necítí, ale rádi by se s vnoučaty svezli,“ vypočítává preventista městské policie Miloslav Lejsek. „Podmínkou je samozřejmě cyklistická přilba, kterou také zapůjčíme,“ dodává.

Návštěva hřiště i zapůjčení dopravních prostředků či přilby je zdarma.

DDH je otevřeno každý všední den od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin.

Provoz na dopravním hřišti běžně zajišťují 2 strážníci, po dobu letních prázdnin zde je minimálně 1 strážník.

DDH získalo statutární město Jablonec bezplatně jako dar od Centra služeb pro silniční dopravu v roce 2008. Náklady na provoz DDH (energie, mzdy, údržba, telekomunikace) se v roce 2011 pohybovaly kolem 900 tisíc korun. Příjmy z příspěvků, dotací a darů pro rok 2011 činily 180 tisíc korun. Provoz DDH je zabezpečován z finančních prostředků statutárního města Jablonec nad Nisou i pro spádové oblasti ORP 3 Železný Brod a Tanvald. Ve školním roce 2010/11 navštívilo DDH 686 dětí. Podpora Libereckého kraje činí 100 Kč na žáka a dotace Ministerstva dopravy ČR je 150 Kč na učební hodinu.

Vytvořeno 9.7.2012 11:23:00 | přečteno 2521x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie