Do konce roku dojde k opravě veřejného osvětlení ve městě

, autor: archiv MMJN

03.07.2013 - Zhruba 6 500 stožárů veřejného osvětlení v Jablonci projde opravou. Z rezervy města byl za tímto účelem uvolněn milion korun. „Osvětlení v Jablonci je už za hranicí životnosti a dá se hovořit o havarijním stavu,“ říká k investici Miloš Vele.

„Provozní dotace od města bude použita na běžnou údržbu stožárů veřejného osvětlení – opravu elektrovýzbroje, kabelových smyček, opravu regulátorů, nátěr stožárů, výměnu výbojek a vadných svítidel i stožárových patic,“ vypočítává Milan Nožička z Technických služeb, které veřejné osvětlení ve městě spravují. Na veřejné osvětlení je v rozpočtu vyčleněna částka 14 milionu korun. V posledních letech ale zbývá na údržbu stále méně. Většinu z této částky zaplatí technické služby za elektrickou energii.

Vytvořeno 3.7.2013 11:14:16 | přečteno 1541x | Petr Vitvar