Do Jablonce přišel advent

, autor: Václav Novotný

02.12.2012 - Deset, devět, osm ... odpočítal primátor Beitl spolu se zaplněným náměstím deset vteřin, děti i dospělí zvonili na zvonečky a najednou se to stalo. Stříbrný smrk s červenozlatými hvězdami zazářil do tmy a v Jablonci nad Nisou nastal adventní čas.

Náměstím zněly koledy v podání sboru Iuvents, Gaude! a Pražské mobilní zvonohry, voněl svařák a medovina, pod stromečkem si Ježíšek hověl v náručí Marie v Betlému, který městu zapůjčil jeho autor pan Gärtner. Děti s nadějí vhazovaly své dopisy do Ježíškovy schránky, která byla pod stromečkem umístěna právě jen včera.

„Zvolili jsme zvonovou tematiku, protože tak, jako srdce zvonu rozeznívá zvon, přál bych si, aby dnešní zvony a zvonky rozezněly lidská srdce. Zkuste jim naslouchat a hledejte v lidech kolem to lepší,“ vyzval lidi před radnicí primátor Petr Beitl a popřál všem krásný předvánoční čas. „Advent není o spěchu a o nákupech, advent by měl být dobou, kdy se všichni zklidníme a užijeme si jej v kruhu svých blízkých,“ dodal primátor. Pak už požádal o zhasnutí světel a začal odpočítávat…

Dodatečně se občanům omlouváme za technickou závadu, která na krátko způsobila výpadek jednoho z reproduktorů.

Rozsvícení vánočního stromu

02.12.2012, Mírové náměstí

Betlém

Pražská mobilní zvonohra

Zaplněné Mírové náměstí

Sbor Iuventus, gaude!

Čert a anděl

Pražská mobilní zvonohra

Primátor Petr Beitl

, autor: Václav Novotný

Plné Mírové náměstí poslouchá sbor Iuventus, gaude!

, autor: Václav Novotný

Pohled na Mírové náměstí s rozsvíceným stromem

Rozsvícený vánoční strom

Mikuláš