Do cizí garáže se neleze

, autor: archiv MP

18.02.2013 - Střípky z městské policie

Do cizí garáže se neleze

Strážníkům tvrdil, že hledá dřevo na topení, ale pokoušel se rozebrat kovový regál. Na neznámého muže, který něco hledá v cizí garáži, městskou policii telefonicky upozornil v úterý dopoledne pán z Kokonína. Strážníci se ihned vydali na místo a zjistili, že muž, ačkoli tvrdí, že hledá dříví do kamen, skutečně nemá v garáži co pohledávat. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu strážníci muže předali Policii ČR k dalším úkonům.

Zavolal si záchranku, ale pomoci nechtěl

Tísňové volání na linku 156 přijali strážníci městské policie v pátek večer. Posádka rychlé záchranné služby žádala strážníky o pomoc při jednání s agresivním opilým mužem u Intersparu. Muž si zavolal záchranku, ale pomoc odmítal a záchranáře fyzicky napadal a vulgárně urážel. Když dorazili, neváhal se se strážníky poprat. Podle záchranářů byl muž pouze opilý a bez zdravotních komplikací. Jelikož se jeho agresivita stupňovala, nasadili mu strážníci pouta. Mezitím zjistili, že muž je celostátně hledaný, předali ho tedy Policií ČR.

Vytvořeno 18.2.2013 16:03:51 | přečteno 1625x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie