Děti poděkovaly za zahradu pohádkou a písničkou

, autor: M. Hozová

18.05.2012 - Slavnostní otevření nově zrekonstruované zahrady se konalo ve středu 16. května v mateřské škole Pohoda v Tiché ulici v Jablonci nad Nisou. Zástupce města i Nadace ČEZ a ostatní hosté si kromě krásně upravené zahrady se vzrostlými stromy a pučícími rododendrony užili i legraci s dětmi, které si pro ně připravily písničky a pohádkové představení.

„Když jsi kamarád, tak pojď si s námi hrát,“ zpívaly děti a dospělí je podle pokynů napodobovali. Tleskali, luskali prsty, plácali se do kolen. Když došlo na tradiční cvičení „Hlava, ramena, kolena, palce“, děti jasně vítězily. „Doufám, že nás dnes už nic těžšího nečeká,“ smál se primátor Beitl. Děti si kromě písniček připravily i divadelní představení o Vlkovi a kůzlátkách. Chtěly tak zástupcům města a Nadace ČEZ poděkovat za novou zahradu, které se dočkaly vloni na podzim.

„Projekt Rekonstrukce zahrady mateřské školy v ulici Tichá v městské části Jablonecké Paseky finančně podpořila Nadace ČEZ ve výši 200.000 korun v rámci grantového řízení Podpora regionů pro rok 2011,“ říká vedoucí oddělení dotací jablonecké radnice Iveta Habadová. K revitalizaci zahrady došlo vloni na podzim. „Byly vykáceny poškozené staré stromy a vysazeny nové, došlo také k prořezání korun stávajících stromů a výsadbě keřů,“ stručně popsala práce provedené na zahradě Štěpánka Gaislerová z oddělení správy veřejné zeleně magistrátu města.

„Zahrada naší školky původně patřila k pozemku Háskovy vily, Háskovi tu měli tenisový kurt a kolem krásné stromy, ty zdobily i naši zahradu, bylo to tu jako v lese,“ vypráví ředitelka školky Macháčková. „Stromy už ale byly dožilé a při kalamitě v roce 2009 navíc došlo ke značnému poškození celé zahrady, a tak jsme moc rádi, že si nyní děti opět mohou hrát v bezpečném a krásném prostředí,“ dodává Macháčková. Mateřskou školu Pohoda v Jabloneckých Pasekách navštěvuje celkem 104 dětí.

Logo Nadace ČEZ

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ