Den zdravotně postižených

, autor: M. Hozová

13.06.2012 - Ve středu 13. června se na Mírovém náměstí konal již 13. ročník Dne zdravotně postižených.

Hlavním organizátorem akce byla již tradičně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Připraven byl bohatý program a i přesto, že si jablonecké počasí postavilo hlavu a zpočátku pršelo, bavili se všichni bez ohledu na zdraví.

Kromě neziskových organizací a organizací podporujících či sdružujících zdravotně handicapované spoluobčany se v doprovodném programu představily i mateřské školy nebo Taneční studio Image. Stánky po obvodu celého náměstí nabízely různé výrobky chráněných dílen či prezentaci kompenzačních pomůcek a dalších potřeb. U stánku Českého červeného kříže si lidé mohli vyzkoušet resuscitaci, u občanského sdružení Celia – život bez lepku zase zjistit, jak jsou na tom s celiakií. Panenky pro Afriku a pro děti do jablonecké nemocnice, které šijí seniorky v DPS Novoveská představilo Centrum sociálních služeb.  

Celým odpolednem provázel moderátor Tomáš Krejčíř, který také odstartoval slalom na kolečkových křeslech. Jaké to je, nespoléhat se na nohy, si zkusili primátor Petr Beitl, náměstek Petr Vobořil a krajský radní Pavel Petráček. Vítězství zůstalo doma. S časem 15,3 sec vyhrál primátor Petr Beitl.

Den zdravotně postižených

Mírové náměstí, 13.06.2012
, autor: M. Hozová

Den zdravotně postižených

 
, autor: M. Hozová

Odpolednem provázel moderátor Tomáš Krejčíř

 
, autor: M. Hozová

Slalom na kolečkových křeslech

 
, autor: M. Hozová

Taneční skupina Image

 
, autor: M. Hozová

Zaplněné Mírové náměstí

 
 
Vytvořeno 13.6.2012 17:33:37 | přečteno 2565x | Petr Vitvar
load