Den rodiny 2013

, autor: Radka Baloghová

16.05.2013 - K oslavám Mezinárodního dne rodiny se letos Jablonec nad Nisou připojil už po páté. Dětem i dospělým tak na celý den patřilo Mírové náměstí před radnicí. Děti měly možnost změřit své síly v soutěžích nebo vyzkoušet své tvořivé schopnosti v různých tvořivých dílnách. Jablonecká městská policie připravila pro starší děti dopravní kvíz a ti mladší si zkusili projet slalom na koloběžkách.

Den rodiny zahájil primátor Petr Beitl, který v krátkém rozhovoru s moderátorem zmínil, že chvíle strávené společně s rodinou pro něj patří k těm nejdůležitějším. „Mám tři děti, z toho dvě studují v Praze, takže rituály v podobě společné večeře se u nás nekonají, ale snažíme se scházet o víkendech a zrovna tento víkend nás čeká rodinná oslava,“ prozradil primátor Beitl.

V rámci dopoledního programu proběhlo i předání cen šikovným malým výtvarníkům, kteří poslali svoje obrázky skřítkovi Pastelkovi. Náměstek primátora Petr Vobořil děti podaroval knížkami a nechyběla ani sladká odměna z košíku Soni Paukrtové.

Odpoledne zněl náměstím rytmus. Bubenickou show připravilo uskupení Barrel Battery a navázala na ně Drumben show.

„Na celodenní akci určené jabloneckým rodinám se ještě podíleli: MC Jablíčko, DDM Vikýř, Studio Oříšek, taneční studio IMAGE, taneční škola X Dance, taneční skupina Breakdance a zmínění bubeníci,“ vypočítala Monika Švorcová z odd. školství a kultury jabloneckého magistrátu.

Mezinárodní den rodin, 15. květen, byl ustanoven na valném shromáždění Organizace spojených národů v roce 1992.

Den rodiny 2013

15.05.2013, Mírové náměstí