Den otevřených dveří v Útulku Dášenka

, autor: archiv MP

11.07.2012 - Poslední školní den se v lučanském Útulku Dášenka konal Den otevřených dveří. Svou činnost v oblasti odchytu toulavých psů zde návštěvníkům prezentovali strážníci Milan Berger a Miloslav Lejsek z Městské policie Jablonec nad Nisou.

K odchytu zvířat se používají odchytové tyče, převozní klec nebo narkotizační puška, která patří k výzbroji městské policie. Praktická ukázka odchytu a následného umístění psa do převozní klece vzbudila u diváků velký ohlas.

Městská policie má ve svých řadách 10 certifikovaných strážníků vyškolených k odchytu psů. S útulkem v Lučanech a MVDr. Baudyšem (veterinární stanice Jablonec nad Nisou) spolupracují strážníci již bezmála 15 let.

Jen za první pololetí roku 2012 přijalo operační středisko 137 oznámení o volném pohybu psů v katastru města. I když ne každé zvíře se podaří odchytit a není-li možné zjistit majitele, všechna odchycená zvířata se dostanou do lučanského útulku, kde je o ně odborně postaráno.

Vytvořeno 11.7.2012 14:30:45 | přečteno 2319x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie