Demolice dvou domů v Zeleném údolí začala

, autor: Miroslav Gorčík

03.03.2014 - Dva domy na příjezdu do Jablonce nad Nisou v Zeleném údolí, kde byly dřív holobyty, půjdou k zemi. Přípravné práce k bourání započaly už 20. února, do května by mělo být hotovo včetně terénních úprav. Pozemek se stane strategickou plochou umožňující v budoucnu například narovnání státní silnice I/14 a zkvalitnění příjezdu do města ve směru od Liberce.

Oba objekty Liberecká 146,148 byly již vybydlené a v havarijním stavu. Jejich obyvatelé měli ve většině případů nájemní a ubytovací smlouvy na dobu určitou a postupně se vystěhovali, v mnoha případech i mimo katastr města. Na holobyty byly domy upraveny v roce 1997. V zimě pravidelně docházelo k zamrzání vodovodu a v havarijním stavu byla i elektroinstalace. V posledních třech letech radnice zajišťovala v obou domech pouze běžné opravy za zhruba 100 tisíc korun. Demolice a následné úpravy vyjdou na 1,8 milionu korun. „Peníze na demolici jsme už měli rezervované v rozpočtu loňského roku, takže rozpočet 2014 tato částka neovlivní,“ dodává náměstek pro ekonomiku Miloš Vele.

Dopravní omezení

Při demolici bytových domů Liberecká 2342/146 a 2343/148 dojde k částečné uzavírce komunikace Liberecká. Provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu a bude řízen kyvadlově semafory. Toto omezení bude probíhat od 3. 3. do 14. 3. 2014 v délce cca 70 m. Omezení není vyvoláno samotnou demolicí, ale k zajištění bezpečnosti provozu na přilehlé komunikaci při části demoličních pracích.

Vytvořeno 3.3.2014 8:43:31 | přečteno 2376x | Petr Vitvar