Další možnost jak získat peníze na rekonstrukce domů

, autor: J. Bolech

27.09.2012 - Od poloviny roku 2013 začne Státní fond rozvoje bydlení poskytovat zvýhodněné úvěry na rekonstrukce bytových domů v rámci finančního nástroje Evropské unie JESSICA. Požádat o ně budou moci majitelé bytových domů ležících ve vyznačené zóně integrovaného plánu.

Lokality ve vyznačené zóně musí splňovat podmínky stanovené Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR). Vyhověla jim část Jablonce označená souhrnně „Mšeno a okolí“. V současné době dostávají obyvatelé daného území do svých schránek dopisy, které je zvou na veřejné projednání Integrovaného plánu rozvoje města a prezentaci zvýhodněných úvěrů v rámci finančního nástroje JESSICA 3. října 2012 od 17 hodin ve velkém zasedacím sálu radnice (2. patro).

Na tomto setkání dostanou í účastníci bližší informace o zvýhodněných úvěrech, podmínkách jejich získání a čerpání. O zvýhodněné úvěry budou moci žádat majitelé bytových domů ležících v rozšířené části stávajícího integrovaného plánu s názvem této části „Mšeno a okolí“. Bytový dům musí mít alespoň čtyři samostatné byty a více než polovina jeho podlahové plochy musí být určena pro trvalé bydlení. Než to nastane, tak musí město předložit žádost na rozšířenou část stávajícího IPRM na Ministerstvu pro místní rozvoj, a to nejpozději do 17. 12. 2012. Tomu musí předcházet schválení listopadového zastupitelstva města. Možnost čerpání zvýhodněných úvěrů JESSICA se městu otevře v případě schválení žádosti na MMR.

Pokud se domníváte, že spadáte do vyznačené zóny „Mšeno a okolí“ a nedostali jste dopis s pozvánkou, pak se můžete veřejného projednávání zúčastnit. Podrobnosti a kontakty naleznete v níže uvedených přílohách.

Další informace

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 27.9.2012 12:04:21 | přečteno 1756x | Petr Vitvar
load