Chodník bude v ulici Želivského do konce října

, autor: Petr Vitvar

18.09.2014 - Chodník u OBI v ulici Želivského vybuduje na přímé zadání stejná firma, která pro Liberecký kraj rekonstruuje celou ulici. Hotový by měl být do 31. října letošního roku. Město za něj zaplatí 577 tisíc korun.

„Po vybudování chodníku lidé dlouho volali, byli jsme však limitovaní rekonstrukcí ulice Želivského. Ta nepatří městu, ale Libereckému kraji a kraj po mnohých intervencích ze strany města zahájil rekonstrukci povrchu až letos,“ připomíná primátor Beitl peripetie vedoucí k opravě jedné z nejrušnějších ulic ve městě.

Nový chodník široký 2 metry naváže na stávající trasu pro pěší u okružní křižovatky a povede podél ulice Želivského k OBI, je rozdělený do dvou částí 19,6 m a 88,8 m. Chodník od komunikace oddělí metrový pás zeleně. Rada města odsouhlasila přímou zakázku na jeho výstavbu stejné firmě, která opravuje ulici Želivského.

„Z předchozích staveb máme velmi špatné zkušenosti se zakázkami, kde mají spolupůsobit dva odlišní zhotovitelé. Zakázky nelze zkoordinovat, dochází u nich ke značným zpožděním prací, zhotovitelé svalují vinu za chybně provedenou práci jeden na druhého, prokazování pak bývá značně problematické. Dochází ke zbytečným a těžko řešitelným konfliktním situacím, které mají vliv na dílo i po jeho ukončení,“ vysvětluje přímé zadání zakázky náměstek primátora Petr Vobořil.

Stavební společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., která rozhodnutím rady města získala zakázku na přímo, předložila cenovou nabídku ve výši 577 tisíc korun bez DPH, projektant vyčíslil náklady původně na 585 tisíc korun.

Vytvořeno 18.9.2014 13:03:10 | přečteno 2362x | Petr Vitvar