Čerpejte nízkoúročené úvěry v zóně IPRM

, autor: Petr Vitvar

20.05.2014 - Zvýhodněný úvěr mohou získat majitelů domů v zóně integrovaného plánu rozvoje města prostřednictvím finančního nástroje JESSICA. Vymezená zóna Žižkova Vrchu a okolí se loni v červnu rozhodnutím Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) rozšířila také na Mšeno.

„Hlavní výhodou programu JESSICA je nízká a fixní úroková sazba s možností mimořádných splátek nebo i předčasného splacení. Úroková sazba se pohybuje od 0,58% p. a. se splatností úvěru do 10 let. Správa úvěru je bezplatná stejně jako jeho poskytnutí, přičemž zvýhodněný úvěr může pokrýt náklady projektu až do 90% investice,“ říká manažerka IPRM Iveta Habadová, u které zájemci o zvýhodněný úvěr získají potvrzení města o zařazení do zóny IPRM a své projektové záměry mohou konzultovat na pobočkách Komerční banky, a.s.

„Počet zájemců o čerpání výhodných programů stále stoupá, 80% žádostí se týká energetických úspor. Podle aktuálních údajů získávají evropské prostředky poskytované Holdingovým fondem SFRB v podobě zvýhodněných úvěrů u českých měst a vlastníků bytových domů stále větší důvěru. Dokladem toho je rostoucí zájem o finanční nástroj JESSICA,“ konstatuje Jana Marešová, mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení.

Program JESSICA je otevřený od konce ledna 2014 a během prvních třech měsíců má z vyčleněných 600 mil. Kč předběžně rezervovanou polovinu: „Již nyní jsou uzavřeny smlouvy za téměř 70 mil. Kč. Další žádosti v objemu přes 70 mil. Kč jsou ve fázi posuzování a na více než 160 mil. Kč máme avizováno od vlastníků v přípravách projektů,“ upozorňuje ředitelka SFRB Eva Helclová.

Finanční nástroj JESSICA lze využít:

• zateplení vnitřních konstrukcí a obvodového pláště včetně výměny oken a dveří
  • rekonstrukce technického vybavení domu (např. otopná soustava, rozvody tepla, plynu, vody, vzduchotechnika, výtahy)
  • výměny nebo modernizace lodžií, balkonů, zábradlí
  • odstranění statických poruch nosných konstrukcí
  • sanace základů a hydroizolace spodní stavby
  • zajištění moderního sociálního bydlení renovací stávajících budov

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 20.5.2014 8:42:49 | přečteno 1367x | Petr Vitvar