Cenu PRO MERITIS 2014 dostanou tři nominovaní

18.10.2013 - Zastupitelé rozhodli o udělení Ceny města PRO MERITIS hned třem nominovaným.

• Ing. arch. Karlu Pelantovi za celoživotní práci pro město v oblasti architektury a urbanismu
  • Jiřímu Dostálovi, ak. sochaři za přínos v oblasti umělecké a průmyslové výroby, designu, medailérství a pedagogiky
  • Siegfriedu Weissovi za přínos v oblasti umění – fotografie

Cena města PRO MERITIS bude všem třem laureátům udělena na slavnostním Novoročním koncertu v Městském divadle 1. ledna 2014.

Návrhy na nominace posoudila pracovní skupina pro udělování Ceny města PRO MERITIS, které byly předloženy celkem čtyři návrhy na nominaci. Tím čtvrtým navrhovaným byli Tomáš Pospíšil, Lucie Jarešová, Jana Kvochová – Lišková za sbor „Iuventus, Gaude!“. Jako důvod nominace sboru uvedl navrhovatel Jaroslav Řezáč reprezentaci a zvýšenou prestiž města.

Vytvořeno 18.10.2013 14:38:13 | přečteno 1306x | Petr Vitvar