Centrum sociálních služeb získalo ocenění za kvalitu

, autor: Centrum sociálních služeb

22.11.2013 - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o. obdrželo čestné uznání za kvalitu v soutěži o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice – Ceny kvality v sociální péči. Centrum sociálních služeb získalo čestné uznání v kategorii Cena kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro seniory (terénní sociální služby) za vysoký standard poskytovaných služeb, za kreativní přístup k aktivizaci seniorů a efektivní obhajobu práv uživatelů.

Slavnostní udílení cen osmého ročníku soutěže probíhalo 19. listopadu v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR pod patronací manželky prezidenta Ivany Zemanové a členů Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku. Slavnostního ceremoniálu se účastnila také náměstkyně jabloneckého primátora Soňa Paukrtová a zástupci Centra sociálních služeb. Ocenění si převzala ředitelka CSS Naďa Jozífková. „Je to pro nás velký závazek. Získat dobré jméno není jednoduché, ale udržet si ho a nepokazit dobrou značku, to je velká odpovědnost a taky úkol do budoucna, který bude o to složitější. Za naši organizaci Vás ujišťuji, že neusneme na vavřínech a budeme v naší práci pokračovat ku prospěchu našich uživatelů,"poděkovala hodnotitelům Jozífková.

„Velmi mě těší, že právě jablonecké Centrum sociálních služeb uspělo v silné konkurenci dalších více než 90 organizací z celé republiky. Ocenění je prestižní nejen pro centrum, ale i samotný Jablonec nad Nisou. CSS se seniory v Jablonci pracuje aktivně a intenzívně, čestné uznání za kvalitu si zcela jistě zaslouží,“ řekla náměstkyně Paukrtová.

Ceny kvality v sociální péči

Cílem soutěže je každoročně podporovat a morálně ocenit jednotlivce a instituce, které se snaží vytvářet komfortní prostředí a stabilní zázemí pro uživatele sociální péče. A to s důrazem především na profesionalitu a osobní přístup. Projekt již osmým rokem pořádá redakce časopisu Ošetřovatelská péče (dříve Sociální péče) ve spolupráci s Radou kvality ČR a náleží rovněž mezi strategické projekty Národního programu podpory kvality. Záštitu nad soutěží o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky.

Vytvořeno 22.11.2013 13:06:53 | přečteno 1544x | Petr Vitvar