Cena PRO MERITIS

23.11.2012 - Zastupitelé schválili návrh na udělení ceny PRO MERITIS manželům Janě a Josefovi V. Scheybalovým. Cena bude in memoriam udělena za celoživotní všestranné dílo směřující k uchování kulturního dědictví. Za publikační činnost, jejímž cílem bylo mapování lidové architektury severních Čech, dokumentace památek a propagace národopisu, vlastivědy a regionální historie a kultury.

Cena bude udělena na Novoročním koncertu v jabloneckém městském divadle 1. ledna 2013.

V souladu s Pravidly pro udílení Ceny města Jablonec nad Nisou byla ustanovena pracovní skupina, která rozhodla o návrhu na udělení ceny, který bude předložen zastupitelům. Pracovní skupina byla na žádost náměstka Petra Tulpy ustanovena v tomto složení: Jiří Musil, Jiří Čeřovský, Petr Tulpa, Petr Beitl, Jiří Nesvadba, Marek Řeháček, Otokar Simm, Jan Kašpar, Lukáš Pleticha, Václav Vostřák, Oldřich Palata. Toto složení zároveň umožnilo historicky první setkání představitelů města – starostů a primátora, obou tajemníků – v novodobé historii.

Pracovní skupina se sešla dne 13. 11. 2012 a v souladu s Pravidly se jednohlasně shodla na udělení Ceny PRO MERITIS jednou ročně. Za letošní rok byli pracovní skupinou doporučeni na udělení Ceny PRO MERITIS manželé Jana a Josef Václav Scheybalovi, jejichž nominaci navrhl galerista Jan Strnad. Ten také bude cenu na slavnostním Novoročním koncertu v divadle přebírat.

Vytvořeno 23.11.2012 12:43:24 | přečteno 1745x | Petr Vitvar