Burza Amos 2014

, autor: Helena Rudolfová

10.10.2014 - V pátek 10. října zahájil primátor města Petr Beitl již 16. ročník Burzy škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit AMOS 2014, který se tradičně koná v Eurocentru. Letos se představí na 57 vystavovatelů. Burza probíhá pod záštitou statutárního města Jablonec nad Nisou a vstup na ni je po celý den zdarma.

„Není pochyb o tom, že vzdělávání k našemu životu neoddělitelně patří. Děti a s nimi i jejich rodiče občas tápou, na jaké škole po ukončení základní školy pokračovat, a tak jsem rád, že u nás v Jablonci vznikla tato Burza, která jejich rozhodování usnadní,“ těmito slovy zahájil akci primátor Beitl.

Jak už se stalo zvykem, pro návštěvníky je v průběhu celého dne připraven zajímavý doprovodný program. Ve velkém sále Eurocentra proběhne během dopoledne několik módních přehlídek, dobrovolníci Oblastního spolku Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou seznámí návštěvníky se zásadami první pomoci. Na programu je i barmanská show a taneční vystoupení.

Výstavní pavilon S3 patří výstavě „Inter arma caritas“ – Milosrdenství mezi zbraněmi a Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou, v pavilonu S4 si pak přijdou na své příznivci sportu a na malé školáky a předškoláky čeká promítání v kině Junior.

Ekocentrum letos představí své zavedené výukové programy, ale i novinku – program s názvem „Příběh písku“. Děti se v rámci tohoto programu vydají na jakousi vědeckou výpravu po stopách písku; odkud se písek vzal, kde je potřeba, budou si moci vyrobit svoji vlastní barevnou pískovou mandalu…

Burza Amos 2014

Pohled do velkého sálu Eurocentra

, autor: Helena Rudolfová