Budyšínské jaro zahájili naražením sudu

, autor: Monika Loupá

29.05.2013 - O minulém víkendu si v Budyšíně v rámci tradičních jarních budyšínských slavností zástupci obou měst připomněli 20. výročí partnerství Jablonec nad Nisou – Budyšín. Primátor Jablonce Petr Beitl přijal pozvání od svého německého protějšku Christiana Schramma a v sobotu 25. května společně zahájili tradiční Budyšínské jaro.

Oba představitelé zhodnotili dosavadní spolupráci svých měst velmi pozitivně. „Vždyť kde jinde jsou tak aktivní spolky, senioři a sportovci než právě v Budyšíně a Jablonci,“ shodli se s úsměvem.

Po krátkém přijetí na radnici  za účasti členů Spolku přátel města Budyšína, bylo Budyšínské jaro zahájeno naražením sudu piva. Tohoto úkolu se Schramm i Beitl zhostili se ctí a vzápětí si také připili na letošní dobrou úrodu.

Na programu letošních slavností nechybělo ani vystoupení jabloneckého folkórního souboru Nisanka.  I letos vypravilo statutární město Jablonec pro zájemce o návštěvu budyšínských slavnostní autobus. „O zájezd byl letos velký zájem a myslím, že Jablonečané byli spokojeni. Každý si odvážel slavnou Budyšínskou hořčici a mnoho zážitků,“ přiblížila Monika Loupá z kanceláře primátora.

O příštím víkendu zavítají do Jablonce budyšínští sportovci – konají se totiž Sportovní hry mládeže partnerských měst Jablonec nad Nisou – Budyšín – Jelení Hora (7. – 8. 6. 2013). Na svůj tradiční výlet se do Budyšína chystají i jablonečtí senioři, a to už tuto sobotu.

Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond malých projektů Cíl 3 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa

Euroregion Nisa - logoLogo Cíl 3Logo ERDF

Budyšínské jaro

Budyšín (Bautzen), 25.05.2013