Budoucí pěvecké hvězdy se rozsvítí na jabloneckém jevišti

21.11.2013 - Finálový večer čtvrtého ročníku pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem proběhne v sobotu 23. listopadu od 17 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Soutěžící vystoupí za doprovodu pražské kapely Sto zvířat. Do poroty s Janisem Sidovským a Pavlem Vítkem usedne také náměstkyně jabloneckého primátora Soňa Paukrtová.

„Cílem této soutěže je dát možnost začínajícím i současným zpěvákům všech věkových kategorií ukázat svůj talent před profesionální porotou a zazpívat si letos s kapelou Sto zvířat,“ vysvětluje projekt z autorské dílny Hostinský-Žur, jehož čtvrtý ročník letos probíhá, ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur.

„Ráda jsem přijala pozvání do poroty. Konec tohoto roku je pro mě ve znamení hudby a umění. A už se těším na ten příští se čtyřkou na konci, jenž bude Rokem české hudby a my připravujeme i jeho jabloneckou verzi, při níž se spojí všechny městské kulturní subjekty,“ konstatuje Soňa Paukrtová.

Na pódiu jabloneckého divadla se objeví 30 finalistů vzešlých během října z výběrových kol. Rozdělení jsou do tří kategorií - do 14 let, 15-25 let, nad 25 let. V porotě finálového večera zasedne náměstkyně primátora statutárního města Jablonec nad Nisou Soňa Paukrtová, producent Janis Sidovský, jazzový zpěvák Jan Smigmátor, zpěváci Pavel Vítek a Jiří Votoček, redaktorka Deníku Jablonecka Dagmar Březinová, absolutní vítězka minulého ročníku Veronika Langrová, pedagog a zástupce ředitele ZUŠ Jabloňová Liberec Jan Prchal a ředitel divadla Pavel Žur.

Kromě věcných darů získá absolutní vítěz nahrávku z finálového večera a bude mít příležitost prezentovat se na akcích divadla a jeho partnerů. „Janis Sidovský přijal pozvání na finálový večer s tím, že využije možné spolupráce finalistů soutěže ve svých projektech,“dodává Žur.

Soutěž se koná od roku 2010. Absolutní vítězkou prvního ročníku byla Rita Beňáková z Liberce, druhého Sáva Klobušická také z Liberce. Vítězka 3. ročníku, letošní porotkyně, Veronika Langerová je z Nelahozevsi na Mělnicku, studuje druhým rokem na Mezinárodní konzervatoři v Praze a zpívá dva roky s kapelou Globusband.

Vytvořeno 21.11.2013 9:08:04 | přečteno 1449x | Petr Vitvar