Bezpečnější přechod vzniká na ulici Čs. armády

, autor: Petr Vitvar

30.08.2013 - V souvislosti se začátkem školního roku a s tím spojených vyšších nároků na bezpečnost silničního provozu se v Jablonci nad Nisou obnovuje vodorovné dopravní značení na vozovkách a přechody pro chodce.

Pro vyšší bezpečnost dochází k úpravě přechodu pro chodce v ulici Československé armády v Rýnovicích v blízkosti základní a mateřské školy. Město vyslyšelo přání tamních obyvatel, kteří si na jarním setkání s občany v Rýnovicích stěžovali, že díky frekventované nepřehledné zatáčce dochází v těchto místech k nebezpečným situacím. „Obnovujeme přechod pro chodce, který bude navíc vybaven takzvanými psychologickými brzdami a pro větší bezpečnost instalujeme do těchto míst zrcadlo,“ říká Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.

Dopravní omezení v Jablonci

V Jablonci i nadále dochází k opravám komunikací a odstraňování škod po přívalových deštích na přelomu července a srpna.  Průběžně se také opravují uliční vpusti a propustky a pokračují i stavební práce, které si vyžádaly dlouhodobější dopravní omezení. V souvislosti s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace bude do poloviny října omezen provoz v ulicích Větrná a Květinová. Ze stejného důvodu je omezen provoz i v úseku Pražská – Turistická směrem na Vrkoslavice. Pokládka kabelů nízkého napětí omezuje chodce v ulici Palackého. Od začátku září do poloviny října pak dojde nově k uzavírkám ulic Vodní, U Nisy a Nástrojářská kvůli budování kanalizace. Stavba kanalizace uzavřela i ulici Krkonošskou.

Vytvořeno 30.8.2013 8:09:42 | přečteno 1745x | Petr Vitvar
load