Bez platného programu nelze žádat o finance na památky

27.12.2013 - V prosinci 2013 přestal platit Program regenerace Městské památkové zóny (MPZ) Jablonec nad Nisou z roku 2008. Proto se zastupitelé na svém posledním zasedání v roce 2013 zabývali jeho aktualizací.

Aktualizaci zpracovala pražská firma CASUA spol. s r. o. a platí na období 2014 – 2018. „Program regenerace městské památkové zóny je nástrojem k obnově kulturních památek nacházejících se v nejcennějších částech města prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny,“ vysvětluje funkci plánu náměstek primátora Petr Vobořil a dodává: „Pokud by město program regenerace nemělo, pak by nemohlo žádat o finanční příspěvky od Ministerstva kultury ČR na obnovu kulturních památek, jejichž vlastníci se musí na obnově finančně podílet.“

Schválenou aktualizaci Programu regenerace MPZ nyní město předá Ministerstvu kultury ČR.

Vytvořeno 27.12.2013 | přečteno 1576x | Petr Vitvar