Benefiční koncert podpoří vyplavenou Černěves

, autor: ZUŠ Jablonec nad Nisou

13.06.2013 - Benefiční koncert Jablonec pro povodně, který se uskuteční v úterý 18. června v 19 hodin v kostele sv. Anny v Jablonci nad Nisou podpoří svým výtěžkem obec Černěves nedaleko Roudnice nad Labem.

„Naším cílem je podpořit obec, která byla povodněmi zasažená a není v hledáčku médií,“ řekl primátor Petr Beitl. „Tip na Černěves jsme dostali od Krajského operačního informačního střediska hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (KOPIS), které má přehled o potřebách pomoci postiženým obcím,“ vysvětluje Jiří Vaníček z odd. krizového řízení jabloneckého magistrátu.

Statutární město Jablonec nad Nisou věnuje Černěvsi ze svého rozpočtu 50 tisíc korun. Symbolický šek předá na úterním koncertu starostce Jitce Dyrynkové náměstek primátora Miloš Vele. Podle paní starostky nebudou finanční prostředky použity na obnovu obecního majetku. „Všechny peníze půjdou přímo do rodin na obnovu rodinných domů a obydlí našich obyvatel. Někteří byli zatopeni až po strop a škody se šplhají k milionu,“ prohlásila starostka. Další podporu Černěvsi přislíbila i Nadace nemocnice v Jablonci nad Nisou.

„Věřím, že vybereme hodně peněz. Přijďte podpořit dobrou věc,“ zve na koncert Petr Vobořil za Jablonecké informační a kulturní centrum, které je organizátorem benefice. Na koncertu vystoupí kytarista Štěpán Rak a jablonecký dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude!

Vytvořeno 13.6.2013 9:32:03 | přečteno 1508x | Petr Vitvar