Báro, děkujeme!

, autor: Miroslav Gorčík

23.08.2012 - Vítězka olympiády v Londýně, úspěšná oštěpařka a jablonecká rodačka, Barbora Špotáková navštívila v úterý 21. srpna jabloneckou radnici. Primátor Petr Beitl ji nejprve přijal ve své pracovně, kde spolu hovořili o tom, jakým dárkem by se jí město Jablonec mohlo odvděčit za skvělou reprezentaci a výjimečné úspěchy.

Na tiskové konferenci, která na setkání navazovala, pak primátor prozradil, že se s Bárou domluvili na několika způsobech ocenění. Jednak to bude originální autorský dárek – šperk či předmět ze skla a bižuterie jako symbol Jablonce. Dalším projevem uznání bude veřejný happening, který město uspořádá - koncert Bářiny oblíbené kapely Tři sestry. „Mluvili jsme o termínu někdy začátkem listopadu. Je to pro mě naprosto vyhovující, teď jsem tak unavená, že bych si nějakou další větší oslavu neužila a na podzim bude příjemné si to všechno znovu prožít a připomenout,“ řekla Špotáková a dodala, že sezóna navíc dosud neskončila a ještě ji čekají nějaké závody. 

Oceněním, kterého si podle svých slov Bára váží nejvíc, byl primátorův návrh na udělení čestného občanství. „Předložím zastupitelstvu návrh, aby se Bára Špotáková stala čestnou občankou Jablonce, a věřím, že bude přijat,“ řekl primátor Beitl.

„Jablonec mám moc ráda, ráda sem jezdím a velmi mě návrh pana primátora potěšil,“ komentovala to Špotáková. V této souvislosti odpovídala i na dotaz, zda se do Jablonce někdy vrátí. „Stavíme dům u Prahy, ale Jablonec máme já i můj přítel rádi, budeme se sem vracet pořád. Budeme lufťáci,“ usmívala se Bára. Byla na ní patrná únava. Je to nápor na nervy najednou být středem pozornosti médií i obyčejných lidí. „Tady v Jablonci je to fajn, lidé mě tu znají a připadám jim normální, že mě potkají na ulici, v Praze je to mnohem horší.“

Barbora Špotáková je vystudovanou zemědělskou inženýrkou, ale o tom, že by si pořídila vlastní hospodářství nebo pracovala v oboru, momentálně neuvažuje. „Myslím, že bych měla atletice něco vrátit. Bavilo by mě pracovat s mládeží, tady v Jablonci je pořád dobré podhoubí a hodně to tu drží oštěpařka Dana Jandová.“ Uvidíme, zda se Bára jednou stane trenérkou atletické mládeže. Zatím myslí na závodění a už teď přemýšlí o olympiádě v Riu.

Bára Špotáková při návštěvě jablonecké radnice

21.08.2012
, autor: Miroslav Gorčík

Bára Špotáková při zápisu do pamětní knihy

 
, autor: Miroslav Gorčík

Bára Špotáková na tiskové konferenci

 
, autor: M. Hozová

Bára Špotáková na setkání s primátorem

 
 
Vytvořeno 23.8.2012 8:29:11 | přečteno 1882x | Petr Vitvar
load