Atleti TJ LIAZ vybojovali dvě medaile na MČR v Jablonci

, autor: Václav Novotný

03.09.2014 - Uplynulý víkend patřil na jablonecké Střelnici mladým atletům, ve dnech 30. – 31. srpna se tu konalo MČR v lehké atletice do 22 let. Nad mistrovstvím převzal záštitu primátor města Petr Beitl, který při zahájení popřál 458 závodníkům hodně štěstí v zápolení o medaile.

Závodníci z 86 oddílů absolvovali téměř 700 startů. Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ zajistili akci na vysoké úrovni, celkové hodnocení vyznělo pro Jablonec na výtečnou – „nejlepší akce za poslední období“. Jediným šrámem na kráse bylo deštivé počasí, které výrazně ovlivnilo sportovní výkony. I přesto však byly překonány dva rekordy mistrovství a jeden byl vyrovnán. „Výrazného úspěchu dosáhli domácí atleti z TJ LIAZ. Získali dvě bronzové medaile a třetí jim unikla ve štafetě 4 x 100 m o pověstný kousek“, nešetřil slovy chvály předseda organizačního výboru Dušan Molitoris. Celkový výborný výsledek potvrdili jablonečtí atleti ještě ziskem dvou šestých míst a jedním osmým místem. „Ani na chvíli jsem nepochyboval, že by jablonečtí atleti nevybojovali medaili. Sleduji jejich výkony a vím, že patří k celorepublikové špičce“, vyjádřil radost nad úspěchem TJ LIAZ primátor Petr Beitl.

Kdo za TJ LIAZ získal medaile

• bronzová medaile - Barbora Hamáčková, běh na 100 m překážek  (čas: 13,87 s)
  • bronzová medaile - Vojtěch Truhlář, trojskok  (14,40 m)

Záznam z MČR v lehké atletice do 22 let bude vysílat TV Sport ve čtvrtek 4. září od 18:20 hodin.