AMOS 2013 opět nabízí množství aktivit

, autor: Radka Baloghová

04.10.2013 - Již 15. ročník Burzy škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit AMOS 2013 začíná v jabloneckém Eurocentru v pátek 4. října. Slavnostně ho zahájila náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

„O potřebě vzdělání v lidském životě se nedá pochybovat. Mám radost, že Amos se těší zájmu odborné i laické veřejnosti. Když tady před patnácti lety v Jablonci vznikal jako akce města, asi nikoho nenapadlo, že se stane tradiční záležitostí, která přesáhne hranice Jablonce,“řekla v úvodu náměstkyně Paukrtová a poděkovala hlavnímu pořadateli Burzy, kterým je Eurocentrum, za vytrvalost a dobrou práci.

I letošní AMOS nabízí celou řadu možností vzdělávání, aktivní využití volného času, poradenství v oblasti trhu práce i pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Pro ředitele základních a mateřských škol je připraven odborný seminář.

Bohatý je také doprovodný program. V kině Junior jsou připravena filmová představení pro mateřské i základní školy. Ve velkém sále Eurocentra se odehrají módní přehlídky, barmanská show či taneční a hudební vystoupení, Český Červený kříž  připravil prezentaci ke 150. výročí své existence a speciálním hostem letošního ročníku je finalista Superstar Jaro Smejkal. Organizátoři pamatovali i na sportovce a v pavilonu S4 je připraven sportovní program pro mládež.

V Eurocentru bude také k vidění výstava Přemysl Otakar II. očima dnešního člověka, kterou v určitých časech provede návštěvníky její autor Vladimír Kozák.

Po celý den bude také otevřeno nové Informační centrum pro mládež, které je součástí Místa pro děti. To bylo otevřeno 2. září v areálu Eurocentra. Informační centrum pro mládež nabízí školákům a studentům naučnou literaturu a informační letáčky i tipy na výlety a aktivní využití volného času. K dispozici jsou také počítače s připojením na internet. Maminkám malých dětí nabízí Místo pro děti příjemné zázemí pro nakrmení či přebalení svého dítěte. Centrum provozuje Dům dětí a mládeže Vikýř, jehož pracovník je v centru k dispozici.

AMOS 2013

Návštěvníci burzy Amos 2013

Náměstkyně Soňa Paukrtová

Střední průmuslová škola technická