Amnestie se promítla i v Jablonci

, autor: Monika Loupá

08.01.2013 - Městská policie Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Policií ČR monitoruje situaci ve městě v souvislosti s vyhlášenou amnestií. „Posílili jsme hlídky v centru města a také na autobusovém a vlakovém nádraží, kde se dá předpokládat vyšší koncentrace propuštěných vězňů. Žádné přestupky proti veřejnému pořádku jsme v důsledku amnestie zatím nezaznamenali,“ říká ředitel městských strážníků Luboš Raisner.

Několik desítek propuštěných vězňů navštívilo od středy minulého týdne i oddělení sociální péče na jabloneckém magistrátu. „Sociální kurátorka individuálně zhodnotí situaci každého klienta. Zajímá ji, zda se dotyčný má kam vrátit, kde bydlet nebo jaká je jeho finanční situace, a podle toho s klientem dál pracuje,“ vysvětluje vedoucí oddělení sociální péče Lucie Strádalová a dodává, že v případě potřeby vystaví kurátorka klientovi doporučení na vyplacení mimořádné dávky okamžité pomoci, kterou pak vyplácí úřad práce. Jablonecká kurátorka pro dospělé tak pomáhá řešit novou životní situaci nejen amnestovaným s trvalým pobytem v Jablonci, ale i těm ostatním, které propustili z rýnovické věznice.

Vytvořeno 8.1.2013 15:18:24 | přečteno 2067x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie