Americká zlatíčka

, autor: Radka Baloghová

13.07.2012 - Smích, zpěv a hudba se nesly Horním náměstím ve čtvrtek 12. července po čtvrté hodině odpolední. Jablonecký sbor Iuventus, Gaude! si splnil svůj americký sen. Děti se vrátily z cesty do amerického Cincinnati, kde se zúčastnily olympiády pěveckých sborů. Jablonečtí „Iuvenťáci“ patří mezi nejlepší sbory na světě. Hned dvakrát se dostali do zlatého pásma s vysokým počtem bodů.

„Obstáli jsme ve světové konkurenci a všechny jsme přivezli zpátky v pořádku,“ sděloval rozesmátý sbormistr Tomáš Pospíšil. Svá „americká zlatíčka“ přišli přivítat nejen rodiče, ale také ředitel ZUŠ Vítek Rakušan, náměstek primátora Petr Tulpa a primátor Petr Beitl.

„Děkuji Vám za to, jak jste reprezentovali Jablonec a Českou republiku, jste skvělí. Děkuji také vašim rodičům, protože si dost dobře umím představit, co je to stojí času, práce a nervů,“ poděkoval a přivítal úspěšné zpěváky Petr Beitl. Zároveň také všechny účastníky zlatého zájezdu pozval do obřadní síně k oficiálnímu poděkování a slíbil překvapení. Spolu s Petrem Tulpou pak vyslechli poděkování od sbormistra za podporu od města: „Děkujeme, Petrové. Bez úžasné podpory, kterou máme ze všech stran, by si děti svůj americký sen nikdy nesplnily.“

V mládežnické kategorii se Iuventus, Gaude! umístil ve zlatém pásmu ziskem 83,63 bodů. V kategorii Musica sacra se jablonečtí „Iuvenťáci“ rovněž vyzpívali do zlatého pásma. „Stojí za tím obrovská dřina, píle, nadšení. Děti drží při sobě, to je velká část úspěchu,“ hodnotil úspěch svých svěřenců Tomáš Pospíšil. „Konkurence byla obrovská, a jak jsme se měli možnost přesvědčit, máme před sebou ještě veliký kus práce,“ naznačil, že sbor rozhodně neusne na vavřínech.

Euforie, radost i slzy, žluté slunečnice, šerpy, přípitek, Lučanský sen, zmrzlina na přivítanou a skladba Leonarda Bernsteina z muzikálu West Side Story v podání rodičů - to všechno a ještě mnohem víc čekalo na děti v oranžových tričkách, které se vrátily domů po úspěšném dobytí světové sborové scény. Gratulujeme!!!

Iuventus, gaude! při návratu z USA

12.07.2012 - Horní náměstí

Iuventus, gaude!

, autor: Radka Baloghová