Akční honička skončila nehodou

, autor: archiv MP

07.05.2012 - V sobotu se v Městské hale u přehrady konala taneční soutěž DLT 2012 Mistrovství Čech. Městská policie z důvodu velkého množství účastníků a návštěvníků soutěže zvýšila dozor nad dodržováním bezpečnosti. Městští strážníci také kontrolovali rychlost projíždějících vozidel v ulici U Přehrady.

Motocykl značky Yamaha projížděl rychlostí 82 km/h a na výzvu strážníků k zastavení nereagoval. Hlídka MP jej tedy sledovala. Řidič motorky jel vysokou rychlostí i v Podhorské, nebezpečně předjížděl, dopustil se rovněž přestupku jízdou v protisměru a do křižovatek vjížděl bez rozhlížení a bez dodržení přednosti v jízdě. Honičku jak z akčního filmu ukončil střetem s červenou Felícií na křižovatce ulic SNP a Knoflíková. Strážníci Městské policie, kteří na místo nehody dorazili vzápětí, přivolali zraněnému pirátovi silnic záchranku. O nehodu se pak postarali hasiči a Policie ČR.

První květnový víkend byl pro strážníky jablonecké městské policie poměrně rušný. Kromě pronásledování motorkáře řešili vloupání do Vetešárny na Šumavě nebo napadení mladíka na zastávce u Jablonexu, kterého chtěli dva výrostci obrat o jízdní kolo. Přivoláni byli také do areálu bývalé výtopny Pod Kynastem, kde podnapilý údržbář nechal lézt na komín své kumpány. U Zimního stadionu našli dezorientovanou ženu a pomohli jí nalézt cestu domů a také za pomoci hasičů zjistili, že jiná žena v Liberecké ulici je ve svém bytě živá a zdravá, ačkoli hovořila o sebevraždě a pak nereagovala ani na zvonění ani na telefon svých zneklidněných sousedů.

Vytvořeno 7.5.2012 14:12:40 | přečteno 2627x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie