Akademie seniorů zaměřená na bezpečnost byla zahájena

, autor: archiv MMJN

12.09.2012 - Třetí semestr Akademie seniorů na téma Bezpečný Jablonec byl dnes primátorem města Petrem Beitlem slavnostně zahájen v prostorách Spolkového domu v Jablonci nad Nisou.

Pro více než osm desítek seniorů je na následující týdny připraveno 6 seminářů, které se zabývají problematikou bezpečnosti. Ve spolupráci s městem je připravila Policie ČR a Kolegium pro prevenci kriminality. Zajímavý jistě bude seminář s názvem Kriminalistická technická činnost nebo přednáška o užívání návykových látek v seniorském věku. Stranou ale nezůstanou ani klasická témata, která je neustále potřeba si připomínat jako například problematika domácího násilí nebo násilná trestná činnost a loupeže se zaměřením na seniory.

„Byl bych rád, kdybyste vy, aktivní senioři, předávali informace, které zde získáte, dál svým známým, abyste pomohli šířit osvětu v oblasti prevence kriminality,“ apeloval na zúčastněné primátor Beitl a dodal, že doufá, že poznatky získané na seminářích více než kdy jindy zúročí v životě.

Na závěr slavnostního zahájení využili senioři přítomnosti zástupců města a Policie ČR ke svým dotazům. Upozorňovali na frekvenci semaforů ve Mšeně, kde je trápí příliš krátký interval zeleného světla nebo na nedopalky kolem zastávek MHD. Roman Šípek z Policie ČR zase vysvětloval postup jak městských strážníků tak policie v souvislosti s „pobudy“ v městských parcích.

První den 3. semestru Akademie seniorů v Jablonci nad Nisou byl zakončen promítáním filmu s názvem (Ne)bezpečný věk.

Vytvořeno 12.9.2012 17:10:42 | přečteno 1643x | Petr Vitvar