Advent je v Jablonci obdobím setkávání

, autor: Helena Rudolfová

11.12.2014 - Už se stalo tradicí, že v předvánočním období se členové vedení města setkávají se seniory i dalšími skupinami obyvatel Jablonce nad Nisou. Náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda navštívil Klub seniorů Boženka a Domov Důchodců v Jabloneckých Pasekách, primátor Petr Beitl se sešel jako vždy před Vánocemi se členkami Sboru pro občanské záležitosti, aby jim poděkoval za jejich práci pro město.

Náměstek Svoboda strávil ve středu 10. prosince příjemnou hodinku v klubovně bývalého domu s pečovatelskou službou v ulici Boženy Němcové. Usadil se mezi přítomné seniory ke kávě, představil se a vyslechl, jak se jim v domě bydlí, co je těší a co naopak trápí. Podobná setkání má plánovaná i na příští týden, a to v seniorských klubech v Kokoníně a v domě s byty zvláštního určení v Novoveské ulici.

V prvním prosincovém týdnu už Pavel Svoboda navštívil s dárkovými balíčky také Domov důchodců v Jabloneckých Pasekách. Tam se setkal nejen s jeho obyvateli, ale s ředitelkou Jaroslavou Fojtíkovou si celé zařízení také prohlédl. „Budovu jsem si celou prošel a přiznávám, že mě trochu překvapilo to hezké, pozitivní prostředí,“ pochvaloval si po návštěvě náměstek.

Sbor pro občanské záležitosti myslí na jablonecké jubilanty

V předvánočním čase se také pravidelně na slavnostním setkání scházejí členky Sboru pro občanské záležitosti (SPOZ).

Během celého roku navštíví dobrovolnice ze SPOZu, kterých je v současné chvíli 37, více než tisíc jabloneckých oslavenců s dárkovým balíčkem a přáním. Pozornost od města včetně gratulace vždy dostávají jubilanti z Jablonce, kteří slaví 75, 80, 85, 90 a více let. Sedmdesátiletí oslavenci najdou ve svých poštovních schránkách narozeninové přání, které jim rozesílají právě dobrovolnice ze SPOZu. „Nezapomínáme ani na manželské páry slavící 50 a 60 let společného života, tedy zlatou či diamantovou svatbu“, dodává Helena Roudná, tajemnice Sboru pro občanské záležitosti z jabloneckého magistrátu.

„Na setkání s dobrovolnicemi ze SPOZu chodívám rád. Oceňuji jejich laskavost, s jakou přistupují k našim starším spoluobčanům a ochotu pracovat pro město“, vyjádřil se primátor Beitl. Ten jako každý rok vlastnoručně podepsal na pět stovek narozeninových přání pro sedmdesátileté a dvě stovky přání pro devadesáti a víceleté. „Sice mě po tolika podpisech trochu bolí ruka, ale v dnešní elektronické a uspěchané době si myslím, že podpis vlastní rukou je především starším spoluobčanům milejší“, dodal s úsměvem primátor.

Podzimní povolební období ovlivnilo plánování termínů pro tradiční předvánoční setkávání představitelů města s dalšími zájmovými skupinami – zástupci neziskových organizací, kulturních subjektů, zástupci církví nebo podnikateli. Tyto společenské události se uskuteční počátkem příštího roku.

Adventní setkávání

, autor: Radka Baloghová

Náměstek Pavel Svoboda na setkání se seniory

 
, autor: Helena Rudolfová

Setkání členů SPOZ

 
 
Vytvořeno 11.12.2014 14:38:38 | přečteno 2285x | Petr Vitvar
load