1. školní den v Jablonci nad Nisou

, autor: Markéta Hozová

01.09.2014 - Již tradičně přišli představitelé města zahájit školní rok v jabloneckých základních školách a zejména pozdravit děti v prvních třídách. Jablonec nad Nisou je zřizovatelem 9 základních škol, které navštěvuje téměř 3,5 tisíce dětí. Letos jablonecké školy otevřely 21 prvních tříd, což je o tři více než v loňském roce.

Primátor Petr Beitl pozdravil prvňáčky v ZŠ Mozartova ve Mšeně, náměstek Miloš Vele zavítal na ZŠ Pivovarská, Petr Vobořil na Libereckou a Soňa Paukrtová popřála pěkný školní rok dětem a pedagogům v Pasířské. Nikdo z nich nepřišel s prázdnou, čerství školáci dostávali pastelky, omalovánky, nafukovací balónky i něco sladkého na zub.

Náměstek primátora Miloš Vele zároveň s vítáním prvňáků dohlédl i na to, jak pokročila stavba šaten ve vnitrobloku ZŠ Pivovarská. „Je to jedna z velkých staveb, které letos provádíme na školských zařízeních ve městě. Z rozpočtu jsme na ni uvolnili 1,6 milionu korun a děti se mohou na nové šatny těšit od listopadu,“ řekl Vele. Kromě šaten zbude v nové budově prostor i na umístění nářadí pro hodiny tělocviku.

Příští týden zasednou poprvé do lavic i děti ze ZŠ Arbesova, která letos prochází zateplením a náročné práce si vyžádaly i prodloužení prázdnin. O více než 60 dětí se během prvního zářijového týdne postará školní družina.

Nad první cestou do školy bděli strážníci městské policie

Městská policie v Jablonci nad Nisou během celého školního roku dohlíží každý den nad bezpečností silničního provozu u vybraných přechodů pro chodce. Letos se 1. září okolo sedmé hodiny ranní postavilo na určené přechody celkem 13 strážníků, kteří dohlíželi na bezpečnost nejen v centru města, ale i například v Jabloneckých Pasekách, Žižkově vrchu, Rýnovicích a Vrkoslavicích.

Strážníci první den školy u přechodů zůstali až do doby, kdy se děti vracely zpět domů.

„Od prvního září bude městská policie v Jablonci nad Nisou dohlížet denně v ranních hodinách nad bezpečnou cestou dětí do školy. Podílí se tak v rozsahu stanoveném zákonem na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, což je kromě jiného jedním z jejích hlavních úkolů,“říká ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Luboš Raisner.

První školní den

01.09.2014

Náměstek Miloš Vele v ZŠ Pivovarská

Primátor Petr Beitl v ZŠ Mozartova