23.04.2020 - Řešení průtahů v řízení

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Dobrý den,

dovoluji si tímto požádat, dle zákona o svobodném přístupu k informacím, o informaci, jakým způsobem řešíte případy, kdy se Vaši úředníci dopouštějí průtahů v řízení a nepostupují v zákonných lhůtách. Tím nemyslím v rámci současného korona stavu, to je asi pochopitelné, ale za standardního stavu. Jsou úředníci za takové průtahy v řízení trestáni, jsou jim alespoň vytýkány? Hrozí jím snížení platu, nebo to, že nedostanou bonusy? Přijali jste nějaká systémová opatření k řešení situací, kdy úředníci nepostupují v zákonných lhůtách?

Nezlobte se, ale přijde mi, že v posledních čtyřech letech úředníkům naprosto zásadně vyrostly platy, ale mohou si dělat co chtějí. Nerada bych paušalizovala, ale občas mám takový dojem, že jim projde všechno a nikdo nad nimi nevykonává skutečný dohled. Proto Vás právě žádám o informaci výše.

M. Š.

Odpověď

K vaší žádosti ze dne 23.4.2020 k průtahům v řízení ze strany úředníků sdělujeme:

Tzv. průtahy v řízení mohou mít různé důvody a je třeba ke každé takové situaci přistupovat individuálně, neboť jejich příčina dost často nemusí být v postupu správního orgánu. V posledních deseti letech bylo nedodržení zákonných lhůt písemně vytknuto jednomu pracovníkovi Magistrátu města Jablonec nad Nisou.

V pravidelných dohlídkách přenesené působnosti ze strany Krajského úřadu nebyla konstatována porušení správních orgánů při dodržování lhůt u vyřizovaných záležitostí.

S pozdravem

JUDr. Marek Řeháček
tajemník magistrátu

Vytvořeno 27.4.2020 13:00:58 | přečteno 312x | Petr Vitvar
load