16.11.2020 - Odvolání pana Šípka

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Dobrý den pane primátore,
velmi si cením Vašeho přístupu ve věci odvolání pana Šípka, přesto mne ale v hlavě vrtá několik otázek, na které bych rád znal odpověď, a proto Vás dle zákona 106/1999 Sb. žádám o jejich zodpovězení.

1) Jak byla vyřešena záležitost zneužívání služebního vozidla panem Šípkem?
2) Jak se řeší falšování knihy jízd jeho přímými podřízenými?
3) Jakým způsobem byl rozvázán pracovní poměr s panem Šípkem (dohoda/paragraf)?
4) Bylo panu Šípkovi vyplaceno odchodné?
5) Byl vyplacen náborový příspěvek pánům Šípkovi, Svačinovi, Horčičkovi, Švarcovi a Jirákovi?

Děkuji za odpověď.
občan
V. R.

Odpověď

Vážený pane,

k Vaší žádosti o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. doručené 16.11.2020 sdělujeme:

1) Jak byla vyřešena záležitost zneužívání služebního vozidla panem Šípkem?

Odpověď: Mgr. Bc. Roman Šípek, MBA uhradil spotřebované pohonné hmoty za jízdy k soukromým účelům a zároveň za každý měsíc, kdy vozidlo užíval k soukromým účelům mu byl zvýšen vyměřovací základ o 1% z pořizovací ceny vozidla

2) Jak se řeší falšování knihy jízd jeho přímými podřízenými?

Odpověď: audit provedený oddělením interního auditu a stížností Magistrátu města Jablonec nad Nisou byl zaměřen na vozidlo RZ 4L4 6556 a zjištěná pochybení poukázala na značnou nedbalost při vedení knihy jízd ke zmíněnému vozidlu nikoliv na falšování záznamů kýmkoliv.

3) Jakým způsobem byl rozvázán pracovní poměr s panem Šípkem (dohoda/paragraf)?

Odpověď: pracovní poměr mezi Mgr. Bc. Romanem Šípkem, MBA a statuárním městem Jablonec nad Nisou byl ukončen dle § 49 zákoníku práce, dohodou o rozvázání pracovního poměru.

4) Bylo panu Šípkovi vyplaceno odchodné?

Odpověď: ne

Odpověď: ne

Bc. Pavlína Reichelová
vedoucí organizačního a personálního oddělení