15.09.2020 - Vyloučení z bydlení

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Dobrý den,

žádáme vás ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím o poskytnutí informace o všech ubytovacích zařízeních ve vlastnictví vaší obce, nebo provozovaných vaší obcí, nebo vlastněných či provozovaných právními subjekty zřizovanými vaší obcí.

Žádáme o poskytnutí informace formou vyplnění tabulky v příloze tohoto emailu. Pokud vaše obec žádné ubytovací zařízení nevlastní ani neprovozuje (ani sama ani právní subjekty zřizované obcí), postačuje nám poskytnutí této informace odpovědí na tento email.

Hlavní metodická poznámka: výzkum se zaměřuje na "sociální ubytovny", tzn. ubytovny, kde lidé pobývají, protože jsou vyloučení ze standardního bydlení, nezajímají nás zaměstnanecké (dělnické) ubytovny; pokud je na některé obecní ubytovně mix ubytovaných (např. polovina jsou sociální pobyty, polovina pracovníci), vyplňujte jenom čísla za sociální pobyty (ačkoli celkový počet ubytovaných včetně pracovníků je vyšší).

Obdržená data poslouží jako podklad pro Zprávu o vyloučení z bydlení v České republice.

Velmi vám děkujeme za spolupráci.

Platforma pro sociální bydlení, z.s.

Odpověď

Dobrý den.

K Vašemu dotazu uvádíme, že statutární město Jablonec nad Nisou neprovozuje „sociální ubytovnu“, kde by pobývali lidé, protože by byli vyloučeni ze standardního bydlení.

Jana Jodasová
pověřená vedením oddělení správy bytových objektů
odbor technický

Vytvořeno 18.9.2020 13:30:32 | přečteno 235x | Petr Vitvar