14.01.2020 - Data o poloze radarů pro měření rychlosti na pozemních komunikacích

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Vážení,

v souladu s příslušnými ustanoveními zákona 106/1999 Sb. - Zákon o svobodném přístupu k informacím žádám o poskytnutí dat (WGS pozic) o poloze radarů pro měření rychlosti vozidel na pozemních komunikacích a počátečních a koncových bodech úsekových měření rychlosti na území města Jablonec nad Nisou.
Je-li to možné, žádám o poskytnutí dat ve strojově čitelném formátu.

Za kladné vyřízení mé žádosti znovu předem děkuji, s pozdravem,

Telematrix Software, a. s.

Odpověď

Městská policie Jablonec nad Nisou (MPJN) ani statutární město Jablonec nad Nisou nevlastní ani nedisponuje stacionárními radary na měření okamžité nebo úsekové rychlosti. MPJN vlastní a využívá 5 stacionárních informačních radarů, které řidičům vozidel informativně udávají jejich okamžitou rychlost, kdy se však v tomto případě nejedná o měřící zařízení v pravém slova smyslu, tedy využitelné pro účely dalšího správního řízení.

Mgr. Bc. Roman Šípek, MBA
ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou