11.05.2020 - Geokeška ve stromořadí u Máchova parku

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Vážení,
již dva roky marně čekám na vrácení krabičky se zápisy návštěv a horolezeckých pomůcek (dvě smyčky a dvě karabiny), kterými jsem vybavil stanoviště geokešky ve stromořadí u Máchova parku. Toto stanoviště jse zlikvidovali s absurdním odůvodněním, že slouží k prořezání aleje...

Zmíněné předměty považuji za ukradené. Chápu sice, že se Vašemu výlučnému příjemci zakázek panu J. moje věci hodí, za peníze, které od vás má, si však může jistě dovolit si je zakoupit.

Prosím o navrácení mého majetku v neopotřebovaném stavu. Především smyčky využívám k postupovému jištění na skalách a jejich opotřebení snižuje bezpečnost lezce.

Sdělte mi taktéž, proč mi můj majetek nebyl dosud vrácen a co se s ním mezitím dělo. Žádost o informaci na tomto řádku považujte prosím za žádost ve smyslu Zák.106/99 Sb., jedinou to prevencí, kterou má občan k dispozici proti aroganci úředníka.

J. H.

Odpověď

Dobrý den,
k vaší žádosti ze dne 29.4.2020 sdělujeme:

Odbor stavební a životního prostředí:

Krabička se zápisy návštěv a horolezeckých pomůcek (dvě smyčky a dvě karabiny) byla nalezena na stromě na veřejném prostranství v majetku statutárního města Jablonec nad Nisou. Tyto věci byly zajištěny hlídkou městské policie, která je následně předala orgánu ochrany přírody a krajiny jako důkazní materiál pro podezření z protiprávního jednání. Následně bylo vedeno správní řízení o uložení pokuty, přičemž vše zmíněné bylo součástí spisu a dosud také součástí spisu je. Vzhledem k tomu, že výše uvedené věci byly použity při protiprávním jednání, uvažoval správní orgán o jejich propadnutí, nakonec k tomu však nepřikročil. Pokud jste vlastníkem těchto věcí, můžete v případě žádosti o jejich vydání kontaktovat referentku ochrany přírody a krajiny - paní Vavruškovou (tel. 483 357 258).

Bc. Pavlína Reichelová
vedoucí organizačního a personálního oddělení

Vytvořeno 11.5.2020 11:25:40 | přečteno 238x | Petr Vitvar