05.05.2020 - Umístění stacionárních radarů pro měření rychlosti

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

1. Žádám o zaslání informací k umístění všech stacionárních radarů pro měření rychlosti včetně rychlostního limitu (GPS souřadnice a směr), která jsou nebo budou v provozu v katastru města Jablonec nad Nisou, ať už provozovány městem Jablonec nad Nisou, Policií ČR nebo třetí osobou.
  2. Dále požaduji informace o umístění úsekových měření rychlosti včetně rychlostního limitu.
  3. Jaká další technická zařízení zajišťující dozor nad dodržováním dopravních předpisů jsou v katastru města Jablonec nad Nisou instalovány, případně jaký je plán do budoucna s rozšířením počtu těchto zařízení.

Navitel, s.r.o.

Odpověď

K položeným otázkám odpovídáme následující:

1. V katastru města Jablonec nad Nisou nejsou umístěna stacionární zařízení pro měření rychlosti vozidel.
  2. Na území města Jablonec nad Nisou není prováděno úsekové měření rychlosti.
  3. Na území města Jablonec nad Nisou nejsou instalována statická zařízení, která zajišťují dozor nad dodržováním dopravních předpisů.
    Měření rychlosti je realizováno ze strany městské policie prostřednictvím mobilní měřící jednotky (služební vozidlo), případně laserovým mobilním měřičem TruCam. Tato činnost se provádí nepravidelně na různých místech po dohodě s Policií ČR na základě vyhodnocení aktuální dopravně-bezpečnostní situace.

Mgr. Bc. Roman Šípek, MBA
ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou