21.03.2013 - Znalecký posudek na Pobřežní 19 a 21

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

Na základě předběžného telefonického rozhovoru a písemné výzvy k vyjádření zájmu o odkoupení 32 let užívaného bytu do vlastnictví družstva, sdělujeme předběžně ANO. Máme zájem.

Požadujeme však předem kopii znaleckého posudku, podle něhož byla cena bytů a celého domu vypočítána.

Nepřiměřeně vysoká zůstatková cena bytů, které užíváme přes 30 let a do kterých město nikdy nic neinvestovalo nás, všechny obyvatele domu, velice nepříjemně překvapila. Považujeme ji za veliký podraz.

O odkoupení jsme totiž žádali několik let a nikdy to nebylo možné. Nyní, když se dům začíná pomalu rozpadat a potřebuje nutně vysoké investice, je nám dáno jasně najevo, že nám příliš možností nedáváte. "Berte, nebo vás spolkne některý z místních zbohatlíků".

Prosíme o zvážení a posouzení investic, které nás po odkoupení budou čekat a které naopak město prodejem ušetří.

Zároveň žádáme o poskytnutí dostatku času k prostudování posudku, zhotoveného odhadcem dosti podivným způsobem. Do bytů ani nevstoupil a vše řešil dotazem z rohožky na chodbě. To nás jen utvrdilo v přesvědčení  že názor nás, občanů, město moc nezajímá.

J. K.

Odpověď

Vážený pane K.,

na základě Vaší podané žádosti Vám zasílám naskenované znalecké posudky na ocenění bytů v objektu Pobřežní 19, 21. Snažily jsme se vyřídit Vaši žádost tak, aby jste se mohl s jejich obsahem seznámit ještě před středeční schůzkou.

Oproti původní telefonické domluvě požadujete zaslání znaleckých posudků na všechny byty.

Poskytněte tedy, prosím, znalecké posudky i ostatním nájemcům bytů tak, aby i oni byli s oceněním bytů seznámeni před středeční odpolední schůzkou.

Děkuji Vám, s pozdravem

Ing. Libuše Pavízová