31.01.2012 - Jízdenky

Poskytnuté informace dle zák. 106/1999 Sb.

Otázka

ikona souboruJízdenky grátis

Dobrý den, na základě zákona o svobodném přístupu k informacím žádám o sdělení,:

1.  zda v souladu s tvrzením autorky v přiloženém souboru "Jizdenky gratis.doc" existují takovéto přenosné jízdenky pro Romy zdarma

2. a pokud je tvrzení pravdivé, na základě kterého usnesení rady města (nebo jiného orgánu samosprávy, čj. a datum) byly tyto zavedeny.

M. H.

Odpověď

26.03.2012

Oficiální vyjádření Města:

26.10.2011 - Město Jablonec nad Nisou nefinancuje ani se jinak nepodílí na vydávání zvýhodněné jízdenky pro sociálně slabé rodiny žijící v Zeleném údolí. Město bylo a je proti jejich vydání a jeho nesouhlasné stanovisko dal jasně najevo svým hlasem proti návrhu zavedení zvláštních jízdenek na jednání představenstva společnosti DPMLJ, a. s., také zástupce Jablonce Karel Dlouhý.

Od počátku října je v oběhu 22 zvláštních jízdenek MHD platných pouze v úseku od stanice Měnírna (Zelené údolí) do Jablonce nad Nisou. Jde o pilotní projekt zlevněných přenosných jízdenek MHD, které DPMLJ, a. s. vydalo na vlastní náklady především pro děti ze sociálně slabých rodin žijících v Zeleném údolí na cestu tramvají do školy.

„Návrh na zřízení zlevněné přenosné jízdenky jsme ve vedení města odmítli jako nesystémový a tento názor jsem tlumočil při osobním jednání řediteli dopravního podniku,“ říká starosta Petr Beitl.

I přes nesouhlas města Jablonec nad Nisou je však zlevněná jízdenka od začátku října připravena k prodeji v počtu 22 kusů na náklady dopravního podniku, který provozuje městskou hromadnou dopravu na území Jablonce a Liberce včetně tramvajového spoje mezi oběma městy.

Projekt byl DPMLJ zastaven.

Doplnění odpovědi

04.04.2012

Zvláštní jízdenky, jejichž platnost byla omezena třemi měsíci, platily pouze na tři zastávky zhruba tři kilometry trasy tramvajové linky, která celkem měří kilometrů dvanáct. Jízdenky byly, jak je v tiskové zprávě uvedeno, zlevněné, tedy nikoliv zdarma, jak tvrdily některé zdroje. Cena jedné jízdenky byla 300 korun českých.  Řádné tarify tramvajové linky č. 11 (tedy celá trasa) najdete na webu DPMLJ. DPMLJ již tento projekt ukončila.

Vytvořeno 10.4.2012 10:23:33 | přečteno 2484x | Petr Vitvar