S pandemií bojuje jablonecký krizový štáb

, autor: Petr Vitvar

02.02.2021 - Každý pátek se v Jablonci nad Nisou schází stálá pracovní skupina jabloneckého krizového štábu, řešící průběh pandemie na Jablonecku a vše s ní související. Diskutovaným tématem posledních schůzek je vznik očkovacího centra a průběžné testování zaměstnanců magistrátu.

Testování pomáhá zachovat činnost úřadu

Členové pracovní skupiny na poslední schůzce zvažovali, jaký přínos má pro magistrát testovací přístroj IChroma, který úřad zakoupil už na konci první vlny. „Orientační antigenní testování generuje pro úřad nemalé finanční částky zvláště na zakoupení testů, avšak testování zaměstnanců přímo na pracovišti je užitečná věc. Už se nám podařilo tímto způsobem zachytit několik osob s pozitivním nálezem a zastavit tak šíření nákazy napříč úřadem,“ hodnotí primátor Jiří Čeřovský s tím, že testování se týká zvláště úředníků, kteří ve zvýšené míře přichází do kontaktu s veřejností, nebo těch, kteří přišli do kontaktu s nakaženým.

„Je to jeden ze způsobů, jak zachovat chod úřadu pro veřejnost bez většího omezení služeb. Díky testování se daří držet zhruba desetiprocentní absenci úředníků, kteří jsou infikovaní nebo v karanténě,“ doplňuje slova primátora tajemník Marek Řeháček, podle kterého je s ohledem na platná vládní opatření pracovní režim úřadu dobře nastavený. „Směrem k veřejnosti se daří plnit úkoly bez větších problémů, klienti se nikde nekumulují ve frontách na odbavení,“ dodává Řeháček.

K projednání úřední záležitosti se klient na jablonecký magistrát objednává, a to prostřednictvím objednávkového systému, nebo telefonicky. Objednávat se je možné v pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou mezi 11.30-12.30. V úterý, čtvrtek a pátek je možné si sjednat schůzku od 8 do 14 hodin opět s hodinovou pauzou na oběd, která začíná v 11.30. „Bez objednání je možné si vyřídit poplatky za odpad, objednat nádobu a četnost svozu odpadu na pracovišti umístěném z boku radnice proti České pojišťovně, a to v pondělí a středu od 8 do 17 hodin, také zde platí hodinová pauza na oběd od 11.30 hodin,“ připomíná tajemník úřadu.

Modré plakáty

Na různých místech Jablonce se objevily modré citylighty nabízející pomoc s registrací do národního očkovacího systému. Jsou na nich telefonní linky, které provozuje jak magistrát, tak Kultura Jablonec.

„Operátoři na linkách volajícího navedou postupnými kroky do registračního systému, za imobilním klientem přijde pracovník magistrátu domů a další možností je zajít na kontaktní místo v Eurocentru, kde pracovníci provedou registraci za klienta,“ říká náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Infolinka pro seniory k očkování na covid-19

Pití na veřejnosti a porušení zákazu vycházení

Za poslední lednový týden provedla jablonecká městská policie celkem 102 kontrol zaměřených na dodržování vládních nařízení ohledně zákazu restauračního provozu. „Dalších 496 kontrol se zaměřilo na dodržování aktuálních nařízení vlády v provozovnách. Přijali jsme celkem jedno oznámení na porušování nařízení vlády, které se však nepotvrdilo. Hlídky MP řešily v posledním lednovém týdnu také dva případy porušení zákona, jednou šlo o pití alkoholu na veřejnosti a jednou byl porušen zákaz vycházení. Oba přestupky řešili strážníci na místě pokutou v celkové výši 1100 Kč,“ konstatuje ředitel MP Michal Švarc.

Další informace

Vytvořeno 2.2.2021 15:12:44 | přečteno 516x | Petr Vitvar
load