Tento týden v Jablonci proočkují 300 osob za den

, autor: archiv MMJN

02.03.2021 - Práce v jabloneckém očkovacím centrum je plynulá a bez větších problémů. Zatímco minulý týden se proočkovalo průměrně 150 lidí za den, od začátku března je denní proočkovanost 300 osob za den při stejném personálním obsazení.

„Provoz centra si stále sedá, provádíme nevýznamné změny, očkování klientů je plynulé,“ řekl v úterý odpoledne na schůzce stálé pracovní skupiny k očkovacímu centru ředitel Nemocnice Jablonec, p. o., Vít Němeček.

„S možností registrace pro mladší věkové kategorie bude stoupat využití centra. Věřím, že se můžeme dostat na kapacitu 500-600 proočkovaných za stejnou pracovní dobu, jakou je centrum otevřené nyní,“ připomíná náměstek David Mánek, garant očkování v Jablonci nad Nisou, s tím, že centrum je otevřené od 12 do 16 hodin.

Lidé se k očkování dostavují dle určených termínů, přivážejí je jejich příbuzní nebo přátelé, kteří mají možnost zaparkovat na horním parkovišti před halou. Parkoviště se na noc uzavírá, aby zde neparkovali například rezidenti a plocha zůstala volná pro klienty očkovacího centra.

Dopravu zajišťuje také zvláštní autobusová linka, která jezdí každou hodinu z autobusového nádraží k hale a zpět. „Jízdní řád je postavený tak, aby navazoval na příjezdy a odjezdy linek hromadné dopravy, první týden vozil jednotlivce, ale počet cestujících s rozšiřující se kapacitou očkovacího centra stoupá,“ konstatuje ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar.

Pro doprovod klientů centra, který čeká obvykle před halou, doplní ještě magistrát lavičky. Ty budou rozestavené ve vzdálenostech respektujících protiepidemická opatření.

Vytvořeno 2.3.2021 16:09:50 | přečteno 276x | Petr Vitvar
load