Setkání s občany 2020 - Šumava a Jablonecké Paseky

, autor: Petr Vitvar
Radnice v Jablonci nad Nisou již několik let udržuje tradici veřejných setkání členů vedení města s občany. V roce 2020 však nemohla tato setkání kvůli pandemii koronaviru proběhnout. Občané z každé lokality však měli možnost pokládat dotazy písemně. Zde je přehled odpovědí na dotazy z lokalit Šumava a Jablonecké Paseky.
  1. P. K.: Rád bych se zeptal na odstranění stromů ve Skelné ulici 63 - 67, větve dosahují až k fasádě domů, tam, kde fasádu cloní, se tvoří plíseň, sinice atd. Do těchto bytů nejde po celý rok slunce nebo jen minimálně. Musí se v nich o hodně dřív svítit, v době spadu jehličí z modřínu se v nich nedá větrat (cca 2měsíce).

    Vyjádření OSVZ: Oddělení investiční výstavby připravuje projekt na obnovu sídliště Skelná, mj. i zelených ploch (konkrétní rozsah sdělí pí. Bencová). Po počátečních konzultacích s autorkou projektu sadových úprav budou stromy, které zmiňujete, určeny ke kácení a nahrazeny novou výsadbou. Projekt bude s občany projednán, takže ke konečnému rozsahu kácení a výsadeb se budou moci občané vyjádřit.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.
Vytvořeno 7.12.2020 15:54:16 | přečteno 365x | Petr Vitvar