Desetiletý závazek pro město

Tisková zpráva 04. 12. 2009

Projekt „Revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje - 2. etapa“ realizoval Liberecký kraj v období září 2008 - srpen 2009 a financován byl z Finančních mechanismů EHP/Norska a z rozpočtu Libereckého kraje.

Partnery projektu byla města Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Turnov a Jilemnice. V Jablonci nad Nisou tak vznikla nová hřiště v patnácti zahradách mateřských škol, jež byla hromadně slavnostně předána 16. září 2009 v MŠ v ulici Lovecká.

V polovině listopadu, konkrétně 16., kontrolovalo průběh i realizaci projektu Ministerstvo financí ČR s kladným výsledkem. Ve stejném datu schválila Rada Libereckého kraje Smlouvu o výpůjčce, jíž jablonečtí radní včera schválili.

„Dle požadavků dotačního programu má město povinnost zajistit financování údržby výsledků projektu přes zvláštní účet po dobu jeho udržitelnosti, to je nejméně po dobu deseti let od počátku následujícího kalendářního roku, ve kterém došlo k podpisu této smlouvy,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Podle předběžných odhadů se náklady města na údržbu hřišť budou ročně pohybovat v rozmezí 400 - 600 tisíc korun.

Vytvořeno 4.12.2009 13:50:21 | přečteno 3006x | Petr Vitvar
load