Rada zrušila červnové nařízení

Tisková zpráva 05. 12. 2008

Rada města Jablonce nad Nisou včera zrušila nařízení č.1/2008 „O stanovení maximálních cen MHD města Jablonec nad Nisou“ z 12. června tohoto roku. Důvodem je posunuté zavedení Integrovaného dopravního systému Libereckého kraje (IDOL) na kartě Opuscard.

Spuštění dopravní části projektu krajské karty Opuscard, jehož cílem je poskytnout občanům kvalitní servis a vysoký komfort cestování na území Libereckého kraje, reaguje na blížící se MS v lyžování. Představitelé subjektů zastupujících projekt Opuscard pozměnili termín „ostrého“ spuštění provozu integrovaného dopravního systému na kartě Opuscard, který umožní občanům kraje používat pro odbavení ve všech vlacích, autobusech a tramvajích v Libereckém kraji jedinou elektronickou kartu,“ říká Stanislava Jakešová z Odboru dopravy KÚ v Liberci a dodává, že v budoucnu bude také možné kartu využívat jako identifikační průkaz pro docházkové, stravovací a věrnostní systémy, pomocníka pro firmy, školy, stravovací zařízení či sportovní a kulturní centra a bezpečné bezhotovostní platby.

Protože má karta tak široké možnosti použití, bude třeba systém dobře vysvětlit občanům prostřednictvím kvalitní mediální kampaně. Pokud by byl však IDOL spuštěn od nového roku, pak by se kampaň kryla s tou, jíž zahájí pořadatel MS v klasickém lyžování a mohla by zaniknout. „Dalším důvodem k posunu je i několikanásobně vyšší využití městské hromadné dopravy v průběhu mistrovství nejen místními obyvateli, ale také turisty, což si pravděpodobně vyžádá nasazení vozidel, která nebudou plně vybavena odbavovacím zařízením IDOL,“ vysvětluje Jakešová. Z tohoto důvodu bude funkce IDOL aktivována po ukončení mistrovství světa, a to k 1. dubnu 2009.

Proto také včera Rada města Jablonce nad Nisou projednávala nové nařízení, které u papírových jízdních dokladů již respektuje schválené nové ceny jízdného ze dne 12. 6. 2008. Čipovou kartu nahradí oboustranná jízdenka pro dvě jízdy prodávaná v arších po deseti kusech, kdy jedna jízda vyjde na dvanáct korun, což odpovídá současné ceně jednotlivé jízdenky. Toto schválili radní jako nařízení č.2/2008 „O stanovení maximálních cen MHD města Jablonec nad Nisou“. To bude přechodně platit po dobu tří měsíců, to jest do zavedení systému IDOL k 1.4.2009.


Vytvořeno 5.12.2008 14:14:22 | přečteno 2481x | Petr Vitvar
load