Značení ulice U Přehrady se změní

, autor: archiv MMJN

22.06.2022 - Už od letošního března je částečně uzavřená silnice III/229029 – ulice U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Dopravu zde řídí semafory a jezdí se v jednom pruhu. O víkendu 25.-26. června se dopravní značení změní – pruhy se vymění. Město Jablonec proto vyzývá řidiče, aby vše pozorně sledovali.

Důvodem částečné uzavírky ulice U Přehrady je stavba křižovatky u Jablotronu, jejíž součástí je zejména úprava povrchu silnice a napojení na areál společnosti ABB, v rámci realizace se přemístí také autobusové zastávky. Práce jsou plánované až do září.

„Probíhající rekonstrukce ulice U Přehrady přechází do své druhé fáze. Stavba se o tomto víkendu, 25.-26. června, přesune do jízdního pruhu, kterým se dosud jezdilo. I nadále bude průjezd regulovat světelná signalizace,“ popisuje novou dopravní situaci Pavel Sluka, vedoucí oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Nájezdu k prodejně TESCO se změny prozatím nedotknou. „Až stavební práce doputují k vjezdu, bude nájezd a výjezd vedený po připravené objízdné trase označené dopravními značkami,“ dodává Sluka.

Celková hodnota stavebních prací činí zhruba 17 milionů korun, 13 zaplatí Liberecký kraj, zbytek město, které se na realizaci podílí novými chodníky, úpravou zeleně a veřejného osvětlení.

Vytvořeno 22.6.2022 14:35:54 | přečteno 267x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load