Životy zachraňuje všímavost a duchapřítomnost

, autor: Liberecký kraj

04.11.2022 - Žena oznámila na tísňovou linku jablonecké městské policie, že v Podhorské ulici před prodejnou barev leží na chodníku bezvládný muž. Strážníci byli na místě do dvou minut.

„Muž nereagoval na žádné podněty - oslovení, světelné i hmatové. Proto hlídka MP okamžitě informovala záchrannou službu (RZS) a začala s první pomocí - uvedla muže do stabilizované polohy a zajistila průchodnost dýchacích cest,“ popisuje průběh Miloslav Lejsek z MP Jablonec n. N. a dodává: „Přes veškerá záchranná opatření muž stále dýchal nepravidelně a tak si strážníci připravovali AED - defibrilátor.“

Použít přístroj však městští strážníci nemuseli, protože na místo dorazila záchranka. Záchranáři muže převezli do nemocnice, nyní je ve stabilizovaném stavu a jeho zdravotní stav se lepší. „Oznamovatelka díky své duchapřítomnosti a všímavosti určitě přispěla k záchraně dalšího lidského života,“ uzavírá Lejsek.

Vytvořeno 4.11.2022 9:29:30 | přečteno 193x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie