Zastupitelé rozhodli o likvidaci JKIC a Eurocentra

, autor: archiv MMJN

21.12.2020 - Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání v roce 2020 rozhodlo o likvidaci dvou společností, Jabloneckého kulturního a informačního centra (JKIC) a Eurocentra Jablonec, na jejichž práci naváže nová společnost Kultura Jablonec. Ta vznikla v říjnu 2020 a v jejím čele bude dočasně stát Petr Vobořil. Spojením obou společností v jednu novou si město slibuje mimo jiné úsporu ve výši 4,7 mil. korun na provozních dotacích.

Od vzniku nové příspěvkové organizace proběhla celá řada kroků, aby nová organizace mohla od 1. ledna 2021 plně zahájit svou činnost a plynule navázat na činnost obou společností, které ke stejnému datu přestanou svou dosavadní činnost vykonávat.

Zatímco společnost Eurocentrum zanikne k 31. 12. 2020, JKIC bude ještě půl roku pracovat. „Důvodem je, že JKIC ještě neobdržela finanční prostředky z dotací na už zrealizované akce. Proplacení dotací do společnosti v likvidaci poskytovatel dotace neakceptoval, proto je nutné zvolit tento postup,“ vysvětluje ředitel JKIC Petr Vobořil, který proplacení dotace od Euroregionu Nisa ve výši 23 557,65 € očekává v prvním pololetí roku 2021. Likvidace JKIC tak bude pravděpodobně zahájena k 1. 7. 2021.

Zastupitelé ve čtvrtek také projednali převody majetku společností JKIC a Eurocentrum Jablonec na novou společnost Kultura Jablonec společně s přílohou zřizovací listiny.

Vytvořeno 21.12.2020 15:01:38 | přečteno 303x | Petr Vitvar
Štítky: kultura