Zajištění dopravní obslužnosti od roku 2023

, autor: Barbora Wirnitzerová

18.12.2020 - Jablonec vybral dopravce, který bude po dva roky zajišťovat dopravní obslužnost ve městě i okolí od 1. 2. 2021. Už teď je však třeba pracovat na zajištění dopravce od 1. února 2023. Proto město zadalo společnosti PRO CEDOP, s.r.o., zpracování dopravně-ekonomické analýzy Strategie MHD Jablonce nad Nisou pro období 2023–2033.

Společnost PRO CEDOP pracovní návrh studie představila zastupitelům začátkem prosince na semináři. Z něj vzešly podněty, které zpracovatel do studie zapracuje společně s dalšími požadavky ze čtvrtečního jednání. Například bude studie doplněná o zhodnocení vlivu exhalací a hlučnosti dle jednotlivých trakcí či o analýzu dopravy vozidly na hybridní pohon.

„Dále se strategie variantně doplní o možnost, jak by doprava na Jablonecku vypadala s vozy na elektropohon a jaké jsou dotační možnosti na nákup těchto vozidel i příslušné infrastruktury dle jednotlivých trakcí - dieselové, CNG a elektrické,“ říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský s tím, že o studii budou zastupitelé jednat opět v lednu 2021.

Vypracovaná studie společnosti PRO CEDOP, s.r.o., obsahuje:

1. Zhodnocení obsluhy Jablonce nad Nisou MHD;
  2. kritické zhodnocení potřeb dopravní obslužnosti Jablonce nad Nisou a tomu odpovídající návrh optimalizace provozního konceptu;
  3. návrh struktury vozového parku;
  4. lidské zdroje;
  5. vlastnictví označníků;
  6. možnosti a rizika zajištění financování;
  7. finanční a organizační srovnání vnitřního dopravce se zajištěním dopravních služeb dopravcem v závazku veřejné služby.
Vytvořeno 18.12.2020 15:00:33 | přečteno 659x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , mhd