Začne oprava opěrné zdi v ulici Pod Baštou

, autor: Jiří Endler

11.05.2023 - Jablonec nad Nisou vybral zhotovitele na opravu opěrné zdi v ulici Pod Baštou. Stavební práce začnou v polovině května a trvat budou do poloviny prosince. Město za ně zaplatí 11,5 mil. korun a stavba si vyžádá omezení parkovacích míst na Horním náměstí i změnu dopravního značení.

„Předmětem zakázky je oprava zárubní zdi z roku 1932 s kamenným obkladem a zábradlím z granitu v délce 75 metrů, zeď je vysoká od 6,7 do 9,7 metru.  Zeď zabezpečuje výškový rozdíl mezi Horním náměstím a ulicí Pod Baštou v centru Jablonce nad Nisou, je v městské památkové zóně a její technický stav je nevyhovující,“ říká jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík. 

Součástí stavby je také rekonstrukce přilehlých zpevněných ploch s povrchem z asfaltobetonu včetně jejich odvodnění, dešťové kanalizace a vegetačních úprav, ale také přeložka veřejného osvětlení a vedení nízkého napětí, které bude realizovat ČEZ Distribuce, a.s.

Kvůli stavbě budou nastanou dopravní omezení. Zcela uzavřená bude část ulice Po Baštou. Protože stavba bude probíhat po etapách, bude uzavřená část parkoviště na Horním náměstí v I. etapě jen zcela minimálně, ve II. a III. etapě bude parkování omezené na polovinu, uzavřený bude dosavadní výjezd z parkoviště a ten provizorní bude otevřený do křižovatky s ulicí 28. října. 

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA opatření obecné povahy stanovení přechodné úpravy provozu na MK Pod Baštou, „Horní náměstí – parkoviště a chodníky“ k.ú. a obec Jablonec nad Nisou – úplná uzavírka
Vytvořeno 11.5.2023 21:10:44 | přečteno 371x | Petr Vitvar
Štítky: opravy a rekonstrukce
 
load