Začala oprava ulice Široké

, autor: archiv MMJN

23.09.2022 - Ve čtvrtek 22. září začaly práce na odstraňování provizorního stavu okružní křižovatky ulic Široká – U Tenisu v Jablonci nad Nisou, které povedou i k položení nového povrchu ulice Široká a opravě chodníků.

Hotovo by mělo být na přelomu října a listopadu, náklady se rovnají částce 11,6 mil. korun včetně DPH. Se stavbou souvisí také změna dopravního značení, varuje technický odbor jabloneckého magistrátu.

Finální podoba okružní křižovatky Široká – U Tenisu, opravené chodníky a nový povrch ulice Široká v Horní Proseči – to je výsledek stavby, která započala ve čtvrtek 22. září.

„Souvislou údržbu povrchu ulice Široká od ulice Tovární po hotový úsek směrem k překladišti provedou Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o., ve spolupráci se společností Eurovia, a.s. K původní nákladům ve výši 8 mil. korun za opravy ulice Široká se přidaly ještě opravy chodníků. Konečná cena tak vystoupala na 11,6 mil. korun včetně DPH. Město je zaplatí ze zvláštního účtu, na nějž se ukládaly prostředky získané z majetkového vypořádání s Bytovým družstvem Horní Proseč. Tímto způsobem se finance od obyvatel Horní Proseče vrací zpět do jejich lokality,“ říká náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil, který zároveň žádá řidiče, aby pečlivě dbali aktuálního dopravního značení.

Další informace

Vytvořeno 23.9.2022 8:54:54 | přečteno 444x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load