Začal příjem žádostí o dotace pro vlastníky bytových domů

19.09.2023 - V úterý 19. září otevřel Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotační podporu pro majitele bytových domů – fyzické i právnické osoby, SVJ a bytová družstva, obce a veřejnou správu, příspěvkové a obecně prospěšné organizace, nadace, školy a další subjekty.

Zájemci mohou žádat o investiční podporu na renovace bytových domů, zahrnující zateplení, výměnu oken a zdroje vytápění, obnovitelné zdroje energie, opatření zlepšující hospodaření s vodou, zelené střechy i dobíjecí stanice pro elektromobily.

Výše dotace může dosáhnout až 50 % vynaložených nákladů, v případě obcí, veřejné správy, neziskových organizací a dalších veřejných subjektů může vyšplhat až na 70 %. Bonusové plnění nabídne 20 tisíc korun za každou kombinaci opatření, žadatelům z regionů podporovaných státem bude dotace navýšena o 10 % z celkové částky. SVJ a bytová družstva mohou čerpat finanční prostředky předem, a navíc získají bonus až 150 tisíc korun za každou nízkopříjmovou domácnost a sociální byt.

Příjem žádostí bude probíhat online přes Agendový informační systém Státního fondu životního prostředí ČR. Přehled podporovaných opatření včetně podrobných podmínek, dokumentů a potřebných formulářů najdou zájemci na webu Nová zelená úsporám.

Vytvořeno 19.9.2023 13:40:33 | přečteno 184x | Petr Vitvar
load